ילדוג'אז - תכנית לימודים מוזיקאלית לילדי גני החובה בשהם

הקש להגדלה (הגדל)
הקש להגדלה

החודש נהנו ילדי גני חובה בשוהם מקונצרט קאמרי בגן הילדים של הרכב ג'אז, שכלל זמרת שניגנה על תופים וחליל, גיטריסט באס ופסנתרן. הקונצרט התקיים במסגרת תכנית הלימודים המוסיקלית "ילדוג'אז", המשלבת בין הזמר העברי המוכר לילדים מחיי היום יום בגן, לבין סגנון מוסיקת הג'אז. התכנית, אשר מתקיימת כפיילוט ב-6 גני חובה ביישוב, היא  כלי נוסף  ליישום תכנית יישובית לחשיפה והנכחת המוסיקה בעולמם של התלמידים. 

ענת אפרים, מנהלת מדור קדם יסודי באגף חינוך וקהילה: "הרציונל המרכזי של התכנית הוא ראיית הקונצרט החי, קונצרט הג'אז, כשיאו של תהליך חינוכי בו המוזיקה הופכת לחלק מרכזי בגן, וכך הקונצרט אינו נחווה כאירוע חד-פעמי ובר חלוף. במרכז התכנית, שהיא פרי שיתוף פעולה של משרד החינוך עם מכללת לוינסקי, עומד הרפרטואר של הקלאסיקה העברית, המוגשת בצורה רעננה וחדשנית באמצעות הרכב ילדוג'אז".

לתכנית שלושה שלבים. בשלב הראשון עבר הצוות החינוכי של הגן השתלמויות. הגננות העשירו עצמן בידע על תחום המוסיקה ובמקביל הכינו את ילדי הגן לקראת הקונצרטים. בשלב השני, הועלו קונצרטים קאמריים בגן הילדים, ובסוף התכנית, יעלה קונצרט סימפוני במרכז אמנויות הבמה ביישוב, בו יצפו הורים וילדים.

ראש מועצת שוהם, גיל ליבנה, אשר נכח בקונצרט בגן שקד: "היה מרגש לראות כיצד התלמידים הצעירים מכירים את כלי הנגינה ואת השירים, וכיצד הם שולטים בעולם המונחים המוסיקלי ואפילו מאלתרים על כלי הנגינה. מדובר בתכנית חדשה, במיוחד לשנת הילדים".

 

עבור לתוכן העמוד