התמונה החינוכית לבתי הספר העל - יסודיים

התמונה החינוכית לבתי הספר העל - יסודיים (הגדל)

אמש פרסם משרד החינוך את נתוני הזכאות לבגרות לשנת תשע"ה, בצירוף ניתוח של התמונה החינוכית בכל הרשויות המקומיות בישראל. מן הניתוח עולה ששיעור הזכאים לבגרות בקרב התלמידים הלומדים בשוהם עלה ל-91% (לעומת 87% בשנה שקדמה לה). 

מן הנתונים עולה כי שיעור הזכאות לבגרות מצטיינת עלה בשנים האחרונות והוא עומד על 12.1%, לעומת 8.6% בשנת תשע"ג. כמו כן עלה שיעור הזכאים לתעודת בגרות הכוללת מתמטיקה ברמת 5% ל-23% לעומת 14% בשנת תשע"ג. הממוצע הארצי עומד על 10.4%. שיעור הזכאים לתעודת בגרות עם 5 יחידת באנגלית עלה ל-70% לעומת 65% לפני שנתיים. הממוצע הארצי עומד על 31.9%.

98% מבוגרי היישוב ו-96% מבוגרות היישוב התגייסו לשירות צבאי, ושיעור הנשירה מלימודים עומד על 0.2%, לעומת 1.46% בממוצע הארצי.

ממועצת שוהם נמסר כי בכוונתה לבחון לעומק את הנתונים, וכן לבחון את נושא תחושת הקרבה והאכפתיות שבין תלמידים למורים, אשר עומד בשוהם על 34% בלבד, לעומת הממוצע הארצי שעומד על 43%.

ראש המועצה, גיל ליבנה: "אני מברך על השיעור הגבוה של הזכאים לבגרות בשוהם, ועל העלייה המרשימה במספר הלומדים 5 יחידות במתמטיקה ואנגלית. שיטת הניתוח החדשה של משרד החינוך מעניקה לנו תמונה טובה של מערכת החינוך בשוהם, בהשוואה לרשויות אחרות, ובכוונתנו להעמיק בנתונים כדי ללמוד ולהוסיף להשתפר".

 

 הקש - לצפייה במצגת הנתונים המלאה

 

 

עבור לתוכן העמוד