פעילות הסברתית של חברת 'מבושלת' בישוב שוהם לצוותי החינוכי של צהרוני "חמש" החברה העירונית

הקש להגדלה (הגדל)
הקש להגדלה

חשיבות ותפקיד דמות המחנך בעידוד לתזונה נכונה באמצעות דוגמה אישית, דרכי התמודדות עם ילדים שלא מעוניינים לטעום מנות מסוימות ורעיונות יצירתיים ומעוררי תיאבון להגשת ירקות על מנת לרתום את הילדים לאכול מהם, הם רק חלק מהכלים שניתנו לצוות החינוכי של צהרוני "חמש" בשוהם להקניית הרגלי אכילה נכונים לילדי הצהרונים.

בבוקר יום ג' 17.01.17, התקיימה פעילות של חברת 'מבושלת' בישוב שוהם לצוות החינוכי של צהרוני "חמש" אשר ברחבי הישוב, כחלק מתהליך שמוביל תחום גיל הרך ב"חמש" מטעם הרשות המקומית של שוהם. הפעילות הועברה ע"י הדס יריב, מנהלת תחום הבריאות בחברת 'מבושלת'. בפעילות השתתפו סייעות צהרוני "חמש" על מנת לסייע בידן להקנות לילדים הרגלי אכילה נכונים. המפגש כלל פעולות הסברתיות על חשיבות התזונה לגדילה והתפתחות הילדים בהתאם להנחיות החדשות של משרד החינוך והבריאות בנושא תזונה בצהרונים. 

במהלך המפגש הועברה הרצאה וחולקו דפי הנחיות. הצוות החינוכי קיבל הסבר על חשיבות תפקיד דמות המחנך בעידוד לתזונה נבונה באמצעות דוגמה אישית בפני הילדים, כגון לשבת יחד עם הילדים תוך כדי חלוקת האוכל, עוד הוסבר לצוות על חשיבות חשיפה ממושכת של הילדים למזונות חדשים, דרכי התמודדות עם ילדים שלא מעוניינים לטעום מנות מסוימות ורעיונות להגשת ירקות על מנת לרתום את הילדים לאכול מהם. בתום הפעילות צוותי החינוך הבינו את חשיבות התזונה הנכונה בצהרונים ואף קיבלו הסברים וכלים להטמיע חשיבות זו בקרב הילדים.

מנהלת תחום גיל הרך, מיטל בן דור: "על פי תפיסתנו, ארוחת הצהריים המוגשת בצהרון היא אחת החשובות ביום ולכן אנו פועלים ללא לאות בנושא זה, הן מבחינת הקניית ערכים חינוכיים לאורח חיים בריא והן מבחינת טיב ואיכות המזון המוגש בצהרונים. בעת ארוחת הצהריים, חשוב לנו שהילדים יקבלו את מסר נכון ובצורה חווייתית, לכן צוות החינוך עובר השתלמויות בנושא ומקבל כלים להתמודדות נכונה כדוגמת היום הזה. כמידי שנה, אנו פועלים בצמידות לתקנים של משרד הבריאות ותוך כדי מנסים למצוא את האיזון בין טעמו של הילד באוכל, הרצון שיאכל בהנאה וישבע לבין הגשת אוכל בריא כנדרש". בן דור הודתה לחברת מבושלת: "אנו מברכים על יוזמת חברת "מבושלת" לקיים יום כזה בחסותם ועל נכונותם לתת מענה "עוטף" מבחינת הדרכת צוותי הצהרונים עד להפקת עזרים מיוחדים לטובת הילדים תוך יצור מזון בריא בהתאם לדרישה." 

גיל ליבנה ראש המועצה: "בשנים האחרונות עוברת התזונה בצהרוני חמש תהליך חשוב של שיפור מתמיד ומעבר לתזונה בריאה ואיכותית. את התהליך התזונתי מלווה תהליך חינוכי וערכי של הצוות והילדים גם יחד. אני מברך על ההשתלמות ועל המשך התהליך בצהרוני שוהם.

מנכ"ל חברת מבושלת, יגאל קרביץ: "לייצר אוכל בריא זה לא מספיק, אלא צריך לשלב פעילות חינוך שבאה לידי ביטוי בהרצאות, הכוונה, סיוע, שיחות עם בעלי התפקיד הרלוונטיים על מנת לתת להם כלים להקניית הרגלי אכילה לילדים".

במנות שמספקת חברת מבושלת לצהרונים ברשויות המקומיות בפריסה ארצית מודגשת הקפדה על נתחי בשר/עוף/הודו איכותיים ולא מעובדים, נתחים שלמים, לא מוזרקים ולא מתוספים. חברת מבושלת מבשלת את כל האוכל בייצור עצמי, שימוש בחומרי גלם איכותיים, ללא חומרים משמרים, ללא MSG, ללא אבקות מרק, ללא צבעי מאכל מלאכותיים, ללא שימוש בסויה במוצרי הבשר, המזון מופחת נתרן.

עבור לתוכן העמוד