שופרסל חנכה מרכז לוגיסטי חדש בשוהם בנוכחות מר אדוארדו אלשטיין, יו"ר קבוצת IDB

הקש להגדלה (הגדל)
הקש להגדלה

המרלו"ג הוקם בהשקעה של 420 מיליון ₪ על פני שטח של כ- 51 אלף מ"ר ומצויד בטכנולוגיות המתקדמות בעולם לריכוז והפצת סחורה בטמפרטורה מבוקרת ובכלל זה התוצרת החקלאית, מוצרי חלב, בשר, סלטים ומוצרים קפואים

במרכז החדש מועסקים כ- 450 עובדים לרבות נהגי הפצה

מר אדוארדו אלשטיין אמר בטקס: "חניכת המרכז הלוגיסטי של שופרסל משקפת היטב את הרוח החדשה של אי די בי – השקעות מאסיביות בחברות שלנו לטובת הבטחת צמיחתן. תשתיות אלה מהוות את הבסיס לעתיד של שופרסל, יחד עם ההבנה שצרכנות העתיד נשענת על טכנולוגיות מתקדמות והיכרות מעמיקה עם הצרכן החדש".

ישראל ברמן יו"ר שופרסל אמר  היום: "אנו בשופרסל בוחנים באופן מתמיד דרכים לשיפור השירות ולהתמודדות טובה יותר עם צרכי שוק משתנים לצד אתגרי העתיד. בחשיבה ארוכת טווח החלטנו להקים את המרלו"ג אשר יהווה פלטפורמה מתאימה להתמודדויות אלה."

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל אמר היום: " בעידן הנוכחי אנו פועלים כל העת להתאמת פעילות החברה ותשתיותיה לצרכן החדש.  ההשקעה בשדרוג תשתיות שרשרת האספקה של החברה הינה מתמשכת לאורך מספר שנים ושיאה היום בהשקת המרכז הלוגיסטי החדשני אשר מציב את שופרסל בשורה אחת עם חברות הקמעונאות המובילות בעולם. המרכז הלוגיסטי החדש יתמוך בשיפור איכות ורמת השירות ללקוחות הרשת, בייעול שרשרת האספקה של החברה, שיפור יעילות התפעול וצמצום עלויותיו".

גיל ליבנה ראש מועצת שוהם אמר היום: "אני מודה לחברת שופרסל על בחירתה להקים את המרכז הלוגיסטי החדש והגדול שלה בקרית התעסוקה היי פארק שוהם, הממוקמת באופן אסטרטגי בסמוך לכביש 6, כביש 1 וכביש 444. אין לי ספק שלמרלו"ג החדש תהיה תרומה לכלכלה ולתעסוקה בשוהם וביישובי הסביבה".

שופרסל, רשת הקמעונאות הגדולה בישראל, חנכה מרכז לוגיסטי מתקדם באזור התעשייה היי פארק שוהם בהשקעה של 420 מיליון ₪. המרכז משתרע על פני 51 אלף מ"ר וכולל מחסנים, שטחים לוגיסטיים, חדר קירור ומשרדים. המרכז הלוגיסטי החדש ירכז את התוצרת החקלאית, מוצרי קירור, מוצרי בשר ועוף, מוצרים מוקפאים, מוצרי חלב וסחורת הרשת וייתן מענה ל-271 סניפי הרשת מדן ועד אילת.

השקת המרכז הלוגיסטי החדש התקיימה בנוכחות מר אדוארדו אלשטיין יו"ר קבוצת IDB והבעלים של חברת שופרסל, ישראל ברמן יו"ר שופרסל, איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, ספקים רבים של הרשת בהם יצרני מותגים שונים וכן יצרני מוצרי המותג הפרטי, חקלאים המספקים תוצרת חקלאית לרשת, שותפים להקמת המרלו"ג, עיתונאים ומנהלי החברה. 

באירוע נשאו דברי ברכה מר אדוארדו אלשטיין יו"ר קבוצת IDB, מר ישראל ברמן יו"ר שופרסל, מר איציק אברכהן מנכל שופרסל  ומר גיל לבנה יו"ר מועצת שוהם.

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל אמר היום: "המרלו"ג החדש יאפשר שיפור היעילות הלוגיסטית, שיפור השירות לסניפי הרשת ושיפור התייעלות בסניפי שופרסל הכוללת: הגדלת תדירות האספקה המרכזית, הקטנת מלאי הסחורות בסניפים, צמצום פחת הסחורות. המרכז החדש יעניק רמת איכות טובה יותר ושמירה מיטבית על שרשרת קירור של המוצרים, שיפור זמינות, הקטנת כמות המשאיות המגיעות לסניפי הרשת בשל הקטנת כמות הספקים הפוקדים את הסניפים. שיפור שליטה ובקרה בשל ניהול מלאי ברמה מרכזית."

המרלו"ג החדיש, המתוכנן לתמוך ביעדי הצמיחה של שופרסל בעשורים הקרובים, מתבסס על טכנולוגיות מתקדמות ועל מערכות ממוכנות ומשולבות כגון: אחסון משטחים, מערכת גלילית מסוג Push Back ומערכת ליקוט לקרטונים מסוג .FLOW המרלו"ג מתמחה בניהול ותפעול של כ- 3500 מוצרים מבוקרי טמפרטורה : קפואים מצוננים וטריים.
קטגוריות המוצרים המנוהלות במרלו"ג : ירקות, פירות, סלטים, נקניקים, עוף טרי, בשר, בצקים, מוצרים מוקפאים, שוקולדים, חלב ומוצריו.

לצד פעילות ועבודה ידנית, באתר, משולבים מערכים אוטומטים מורכבים המבצעים פעולות אחסנה, ריענון וליקוט סחורות. מערך רובוטים גנטרי המלקטים ארגזי ירקות ופירות בצורה אוטומטית מלא שהינו היחיד והראשון בישראל. בנוסף, הוקם מערך אוטומטי לשטיפת ארגזי ירקות ופירות עם יכולת שטיפה של אלפי ארגזים ביום.
 
המרלו"ג מעניק יכולות איחסון וניהול מלאי בשטח של כ-25 אלף מ"ר, היקף הפעילות הלוגיסטית הינה של כ- 40 מיליון קרטונים בשנה והתעבורה היומית במרלו"ג יכולה לכלול כ- 450 משאיות. המרלו"ג יעסיק כ- 450 עובדים (כולל נהגי הפצה) ויפעל 24 שעות ביממה למעט שבת.

תכנון לוגיסטי של האתר בוצע ע"י חברת פרוגרמה אשר הייתה שותפה לתכנון אסטרטגי של המרלו"ג ולבחינת כדאיות כלכלית וטכנולוגית, איפיון, תכנון תהליכי עבודה, ניהול מכרז בינלאומי, הקמה ולווי. אדריכל הפרויקט הנו משרד "הוק אדריכלים".

לפרטים נוספים ניתן לפנות לגלית אמיגה סער, סמנכ"ל במשרדי או אליי 24 שעות ביממה.

מימין לשמאל: איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל; גיל ליבנה, ראש מועצת שוהם; ישראל ברמן, יו"ר שופרסל.
צילום: אביב חופי

 

 

 


 

עבור לתוכן העמוד